Poranek z Żeromskim

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowaliśmy program poświęcony życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.

Młodzież wysłuchała prelekcji mgr Lidii Bytnar na temat wybitnego pisarza, którego do dzisiaj nazywamy sumieniem polskiej literatury. Następnie przeprowadzony został wśród uczniów klas maturalnych quiz ze znajomości "Przedwiośnia", powieści wybranej w tym roku do narodowego czytania. W konkursie zwyciężyły dziewczęta z technikum żywienia, minimalnie wyprzedzając przedstawicieli liceum ogólnokształcącego. Na zakończenie wysłuchaliśmy fragmentu powieści, która była pytaniem Stefana Żeromskiego o teraźniejszość i przyszłość wywalczonej po wielu latach wolnej Polski.