Dzień Edukacji Narodowej 2018

Tradycyjne święto polskiej oświaty obchodziliśmy w tym roku w piątek 12 października. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz ślubowaniem uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły.

W okolicznościowym przemówieniu pan dyrektor Ryszard Wacko przypomniał nieocenione zasługi Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w oświeceniowej Europie ministerstwa oświaty publicznej. Podkreślił także, że DEN jest wspólnym świętem wszystkich osób związanych ze szkolnictwem, wszystkim też życzył zdrowia, pogody ducha i satysfakcji z podejmowanego codziennie trudu. Z kolei życzenia wielu pomyślnych dni a także zadowolenia z pracy z młodzieżą pedagogom i wychowawcom złożyli przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Ważnym punktem akademii był program artystyczny „na wesoło” oraz koncert muzyczny przygotowany przez uczniów liceum i technikum. Piękna jesienna pogoda współtworzyła miły nastrój tego wyjątkowego dnia.

edukacja20181.JPGedukacja20182.JPGedukacja20183.JPGedukacja20184.JPGedukacja20185.JPGedukacja20186.JPGedukacja20187.JPGedukacja20188.JPG