UWAGA! PROJEKTY STYPENDIALNE

Przypominamy, że uczniowie mogą ubiegać się o środki finansowe w ramach pomocy stypendialnej:

1. Stypendia z Powiatowego Funduszu Stypendialnego im. Jana Przecławczyka Dąbrowskiego dla uzdolnionej młodzieży.

O stypendia z tego funduszu można się ubiegać w następujących kategoriach:

1. absolwenci gimnazjum, którzy zamierzają kontynuować naukę w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Strzyżowski,
  2. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i innych prowadzonych przez Powiat Strzyżowski,
  3. uczniowie/absolwenci szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Strzyżowski, którzy co najmniej zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady przedmiotowej, zgodnie z aktualnym wykazem olimpiad zatwierdzonych przez MEN,
  4. absolwenci szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Strzyżowski, którzy zamierzają kontynuować naukę na studiach dziennych.

Kompletne wnioski na wymaganym formularzu należy składać do dnia 31 lipca danego roku               w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Strzyżowie.

Szczegóły na stronie http://www.strzyzowski.pl/ w zakładce Stypendia i pomoc dla młodzieży

1. Województwo Podkarpackie za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie realizuje dwa projekty stypendialne:
  1. Wsparcie stypendialne uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie ogólne - na rok szkolny 2018/2019 (dla 320 uczniów z liceów)
  2. Wsparcie stypendialne uczniów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych – rok szkolny 2018/2019 (dla 78 uczniów szkół zawodowych i szkół branżowych I stopnia oraz 312 uczniów techników).

Wsparcie stypendialne wynosi 4000,00 zł, nabory odbędą się we wrześniu br.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.podkarpackie.edu.pl