Nasz udział w patriotycznych uroczystościach powiatu strzyżowskiego

W związku z Obchodami 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w powiecie strzyżowskim systematycznie organizowane są różnorodne przedsięwzięcia o charakterze patriotycznym. W styczniu rozstrzygnięty został Konkurs historyczno- literacki Moja Niepodległa, w którym Arkadiusz Szymański, uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu strażackim, otrzymał wyróżnienie za artykuł Razem, czyli o patriotycznym świętowaniu.

1 marca przedstawiciele naszej młodzieży uczestniczyli w I Powiatowym Dyktandzie Patriotycznym w Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie. Do pisania tekstu pt. Czym jest dziś patriotyzm zasiedli przedstawiciele wszystkich pokoleń w imponującej grupie 100 osób! Autorem dyktanda był prof. dr hab. Kazimierz Ożóg, którego niedawno gościliśmy z wykładem o współczesnej polszczyźnie w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań otrzymali ładne, okolicznościowe dyplomy. Piękną oprawą uroczystości był pokaz historycznej grupy rekonstrukcyjnej z Sandomierza w barwnych strojach z czasów Konfederacji Barskiej, zakończony imponującymi salwami z armaty i strzałami z muszkietów. 5 marca br. Ewelina Warchoł, uczennica klasy III technikum żywienia, godnie reprezentowała naszą szkołę w Eliminacjach Powiatowych Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy ZAWSZE WIERNI. Z pewnością jubileuszowy 2018 rok obfitował będzie jeszcze wieloma wartościowymi i ciekawymi wydarzeniami o charakterze patriotycznym.

IMG_20180126_172608.jpgIMG_20180301_100258.jpgIMG_20180301_100333.jpgIMG_20180301_101309.jpgIMG_20180301_101358.jpg