„Lekcja na 12 gwiazdek”

20 października 2017 r. w  Zespole Szkół w Czudcu w ramach II edycji „Lekcji na 12 gwiazdek” odbyły się warsztaty pt. „Wspólny rynek, czyli edukacja i praca w UE”.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest to kolejne przedsięwzięcie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przybliżające młodzieży tematy związane z członkostwem Polski w Unii Europejskiej, a szczególnie z możliwościami rozwoju, jakie mają mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju. Półtoragodzinne zajęcia prowadziły panie Monika Lewicka - Bułatek i  Ewa Nowak - Koprowicz. W warsztatach wzięli udział uczniowie  klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarskiego i budowlanego. Każdy z uczestników otrzymał identyfikator, na którym zapisał swoje imię i podał powód, dla którego lubi Unię Europejską.

Uczniowie pracowali w grupach liczących 4-5 osób. Wspólnie zastanawiali się nad poważnymi tematami, m. in. przyczynami emigracji, stereotypami funkcjonującymi w różnych krajach. Rozmawiali o możliwości podjęcia pracy, studiów i wolontariatu w ramach UE. Najaktywniejsi uczestnicy warsztatów zostali nagrodzeni upominkami, została także rozlosowana gra „Gwiezdny Ekspress”.

Podczas zajęć panie dzieliły się z młodzieżą własnymi doświadczeniami związanymi z uczestnictwem w międzynarodowych szkoleniach w ramach programu Erasmus+, z realizacją stażu zagranicznego, wizytą studyjną w Parlamencie Europejskim. Warsztaty prowadzone w interaktywnej formule dawały każdemu z uczestników szansę wypowiedzi oraz zdobycia interesujących i przydatnych wiadomości o Unii Europejskiej.

12gwiazdek_1.JPG12gwiazdek_2.JPG12gwiazdek_3.JPG12gwiazdek_4.JPG12gwiazdek_5.JPG12gwiazdek_6.JPG12gwiazdek_7.JPG

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Zawodowego

Projekt "Zawodowcy na start"

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.