„Lekcja na 12 gwiazdek”

20 października 2017 r. w  Zespole Szkół w Czudcu w ramach II edycji „Lekcji na 12 gwiazdek” odbyły się warsztaty pt. „Wspólny rynek, czyli edukacja i praca w UE”.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest to kolejne przedsięwzięcie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przybliżające młodzieży tematy związane z członkostwem Polski w Unii Europejskiej, a szczególnie z możliwościami rozwoju, jakie mają mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju. Półtoragodzinne zajęcia prowadziły panie Monika Lewicka - Bułatek i  Ewa Nowak - Koprowicz. W warsztatach wzięli udział uczniowie  klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarskiego i budowlanego. Każdy z uczestników otrzymał identyfikator, na którym zapisał swoje imię i podał powód, dla którego lubi Unię Europejską.

Uczniowie pracowali w grupach liczących 4-5 osób. Wspólnie zastanawiali się nad poważnymi tematami, m. in. przyczynami emigracji, stereotypami funkcjonującymi w różnych krajach. Rozmawiali o możliwości podjęcia pracy, studiów i wolontariatu w ramach UE. Najaktywniejsi uczestnicy warsztatów zostali nagrodzeni upominkami, została także rozlosowana gra „Gwiezdny Ekspress”.

Podczas zajęć panie dzieliły się z młodzieżą własnymi doświadczeniami związanymi z uczestnictwem w międzynarodowych szkoleniach w ramach programu Erasmus+, z realizacją stażu zagranicznego, wizytą studyjną w Parlamencie Europejskim. Warsztaty prowadzone w interaktywnej formule dawały każdemu z uczestników szansę wypowiedzi oraz zdobycia interesujących i przydatnych wiadomości o Unii Europejskiej.

12gwiazdek_1.JPG12gwiazdek_2.JPG12gwiazdek_3.JPG12gwiazdek_4.JPG12gwiazdek_5.JPG12gwiazdek_6.JPG12gwiazdek_7.JPG

 

godlo-polska

Centrum Kształcenia Zawodowego

Projekt "Zawodowcy na start"

bezpieczna szkola logo

ubezpieczenie uczniów

 RODO

Projekt "Podkarpacie stawia na zawodowców"

Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Kto jest online?

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.