Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole 2017

Tradycyjne święto polskiej oświaty obchodziliśmy w tym roku w piątek 13 października. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego oraz ślubowaniem uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły. W okolicznościowym przemówieniu pani dyrektor Marta Proksa przypomniała zasługi pierwszego w oświeceniowej Europie ministerstwa oświaty publicznej – Komisji Edukacji Narodowej.

Zwróciła uwagę na wyjątkowość zawodu nauczyciela, na jego szlachetność i coraz większą odpowiedzialność za wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia w niełatwych realiach współczesnego świata. Słowa uznania skierowała pani dyrektor do pedagogów i wychowawców a także do pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim zdrowia, pogody ducha i satysfakcji z podjętego trudu służenia uczniom i szkole. Następnie pani dyrektor odczytała serdeczne życzenia panów starostów i rady powiatu adresowane do całej społeczności szkolnej. Z kolei życzenia wielu pomyślnych dni a także zadowolenia z pracy z młodzieżą pedagogom i wychowawcom złożyli przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Ważnym punktem akademii był program artystyczny „na wesoło” przygotowany przez uczniów liceum i technikum. Piękna pogoda oraz dobry nastrój uczyniły ten dzień bardzo radosnym i wyjątkowym.

DEN2017_1.JPGDEN2017_2.JPGDEN2017_3.JPGDEN2017_4.JPGDEN2017_5.JPGDEN2017_6.JPG