Warsztaty profilaktyczne 2017

Dzięki bardzo dobrej współpracy z Gminą Czudec oraz  Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów zorganizowane zostały warsztaty profilaktyczne dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Czudcu. Warsztaty prowadziła pani Anna Tokarska z firmy Progres Instytutu Rozwoju i Edukacji z Rzeszowa. Tematyka warsztatów dla uczniów obejmowała„Zagrożeniawspółczesnej młodzieży”.

Uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami uzależnień, m.in. przemocą i agresją rówieśniczą oraz internetową. Poznali sposoby ochrony siebie i innych przed zagrożeniami, brali aktywny udział w zajęciach, chętnie podejmowali dyskusję, wyciągali konstruktywne i pouczające wnioski. Przedmiotem szkolenia dla nauczycieli był natomiast „Trening umiejętności wychowawczych”. Trening obejmował m.in. rozwiązywanie konfliktów metodą T. Gordona, problem kar i karcenia, konstruktywną współpracę, bariery komunikacyjne a także zagadnienie: nauczyciel lustrem dla dziecka.

Uczniowie i nauczyciele dowiedzieli się, jak skutecznie przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom oraz jak budować konstruktywne, pożądane społecznie relacje międzyludzkie. Szkolenie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze.

warsztaty2017_1.jpgwarsztaty2017_2.jpgwarsztaty2017_3.jpgwarsztaty2017_4.jpgwarsztaty2017_5.jpg