Znamy zwycięzców VI Szkolnego Konkursu Poprawności Językowej!

Swoje umiejętności językowe  uczniowie sprawdzali tym razem, rozwiązując test składający się z 18 pytań, m. in. z frazeologii, semantyki, ortografii i interpunkcji. Najwięcej trudności sprawiły im zadania dotyczące znajomości zapożyczeń oraz pisowni skrótowców.

Zwycięzcami tegorocznych zmagań zostali: Karol Stawarz z klasy II technikum żywienia (I miejsce), Anita Rozborska z klasy III technikum żywienia (II miejsce) oraz ex aequo Kinga Fąfara z  klasy II technikum żywienia i Sylwia Świrad z klasy  III technikum żywienia (III miejsce). Laureatom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe wręczyła pani dyrektor Marta Proksa, życząc im dalszych sukcesów w poznawaniu tajników naszej pięknej ojczyzny - polszczyzny.

KPP2017_1.JPGKPP2017_2.JPGKPP2017_3.jpg