Z wizytą w Zespole Pałacowo-Parkowym

W ostatnich dniach maja uczniowie klasy III A i III B Publicznego Gimnazjum w Czudcu byli gośćmi biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Czudcu mieszczącej się w zabytkowym budynku „Skarbczyka”. Młodzież usłyszała opowieść o Aleksandrze Wasilewskiej (primo voto Wiktorowej, secundo voto Uznańskiej), ostatniej właścicielce posiadłości w Czudcu, o jej rodzinie i sposobie zarządzania majątkiem, który zjednał jej sympatię pracowników i podziw przyjezdnych.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli pamiątkowe fotografie „Pani Dziedziczki”, a także grafiki Antoniego Kowala, który zachował w ludzkiej pamięci obrazy dawnego Czudca. Na zakończenie spotkania z przeszłością uczniowie w towarzystwie pań Justyny Trzeciak i Lidii Bytnar odbyli krótki spacer po zabytkowym parku dworskim, podziwiając wiekowe drzewa, a wśród nich pomniki przyrody: dęba czerwonego, platana i tulipanowca amerykańskiego.

zespol_parkowy_1.JPGzespol_parkowy_2.JPGzespol_parkowy_3.JPGzespol_parkowy_4.JPG