II Powiatowy Festiwal Kultury Europejskiej w Zespole Szkół w Czudcu

28 kwietnia w Zespole Szkół w Czudcu odbył się II Powiatowy Festiwal Kultury Europejskiej pod patronatem Wicestarosty Strzyżowskiego Jana Stodolaka. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: prezentacji muzycznych oraz prezentacji plastycznych. Jury pod przewodnictwem Lucyny Janaś, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czudcu, po wysłuchaniu wszystkich młodych wykonawców, wyłoniło zwycięzców konkursu:

I miejsce ex aequo: Julia Sanecka ( GP w Czudcu),

Aleksandra Sienkowska (LO w Strzyżowie),

II miejsce: Zespół ESD (GP w Czudcu)

III miejsce: Adrian Kut (ZS w Czudcu)

Wyróżnienie: Justyna Strzępek (GP w Pstrągowej).

W kategorii prezentacji plastycznych jury pod przewodnictwem Anny Pszonki, instruktora zajęć plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Czudcu, przyznało następujące miejsca:

I miejsce: Karolina Ciuba (ZS w Czudcu)

II miejsce: Przybysław Myśliwiec (ZS w Czudcu)

III miejsce ex aequo: Magdalena Zimny (GP w Czudcu),

praca zbiorowa (uczniowie LO w Strzyżowie).

Pan Wicestarosta Jan Stodolak, gratulując zwycięzcom konkursu, podkreślił różnorodność talentów młodych ludzi a także ich dużą wrażliwość na piękno świata w całym jego bogactwie. Uczestnikom festiwalu oraz ich opiekunom życzył dalszych sukcesów artystycznych i satysfakcji ze wspólnie podejmowanego trudu doskonalenia się.

W imieniu organizatorów konkursu dyrektor Zespołu Szkół w Czudcu Marta Proksa podziękowała sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Strzyżowie, Gminie Czudec, Wydawnictwom: Pearson, Macmillan, Austrioinfo – biuru informacji turystycznej za merytoryczne i finansowe wsparcie przedsięwzięcia.

2PFKE2017_1.JPG2PFKE2017_2.JPG2PFKE2017_3.JPG2PFKE2017_4.JPG2PFKE2017_5.JPG2PFKE2017_6.JPG2PFKE2017_7.JPG2PFKE2017_8.JPG2PFKE2017_9.JPG