„Ich winą była … POLSKOŚĆ”

W środę, 26 kwietnia, uczniowie klas pierwszych zorganizowali uroczysty apel upamiętniający 77. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Przypomnieli dramatyczne okoliczności śmierci ponad 21 473 polskich oficerów i żołnierzy, policjantów, prawników, lekarzy, nauczycieli, naukowców i duchownych.

Odwołali się do znamiennych słów św. Jana Pawła II, który mówił o potrzebie żywej pamięci o tragicznych wydarzeniach w Miednoje, Charkowie i w lesie katyńskim a także o głosie PRAWDY, która w ostatecznym rachunku zawsze zwycięża. Minutą ciszy uczczono wszystkich pomordowanych na nieludzkiej ziemi, a następnie złożono kwiaty pod kamieniem upamiętniającym policjantów: Józefa Kucharzyka i Franciszka Kulińskiego, zamordowanych w Twerze.

debyczerwiec2017_1.JPGdebyczerwiec2017_2.JPGdebyczerwiec2017_3.JPGdebyczerwiec2017_4.JPGdebyczerwiec2017_5.JPG