Wycieczka licealistów do Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie

W piątek 17 lutego młodzież kl. I LO (z innowacją pedagogiczną strażacko- ratowniczą) gościła w Krakowskiej Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, która sprawuje patronat nad uczniami z Czudca. Głównym celem wycieczki było zapoznanie licealistów ze specyfiką Szkoły Aspirantów oraz wymogami, jakie stawia ona kandydatom ubiegającym się o przyjęcie na uczelnię. Uczniowie poznali , dzięki uprzejmości mł. kap. Małgorzaty Maluty, tok zajęć kadeta szkoły, który w ciągu dwóch lat przygotowuje się do służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Kolejnym punktem wycieczki było poznanie obowiązków zawodowych strażaków Komendy Miejskiej nr 1 PSP w Krakowie, która mieści się tuż przy Rynku Starego Miasta i swoim nadzorem obejmuje najstarszą i najbardziej zaludnioną część Krakowa.

Dodatkową atrakcją dla uczestników wycieczki było wejście na Wieżę Hejnalistów przy Kościele Mariackim w Krakowie i wysłuchanie z bliska słynnego hejnału.

Strażak- hejnalista opowiedział młodzieży wiele barwnych legend związanych z historią miasta. Wieczorem uczniowie w towarzystwie opiekunów: bryg. Piotra Rędziniaka, komendanta PSP w Strzyżowie, i mgr Jacka Lenarta, wychowawcy klasy, poznawali uroki stolicy Małopolski.

wycieczka_2017_1.JPGwycieczka_2017_2.JPGwycieczka_2017_3.JPGwycieczka_2017_4.JPGwycieczka_2017_5.JPGwycieczka_2017_6.JPGwycieczka_2017_7.JPGwycieczka_2017_8.JPGwycieczka_2017_9.JPG

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.