Będzie piękniej przed Starostwem !

W dniach 28, 29, 30 września uczniowie 3 klasy architektury krajobrazu z Zespołu Szkół w Czudcu realizowali ciekawy projekt zagospodarowania  rabat przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Strzyżowie.

Pracę pod kierunkiem nauczyciela zawodu mgr Anny Godek wykonywał zgrany zespół w składzie: Aleksandra Szaro, Joanna Mroczka, Katarzyna Pałys, Aleksandra Wiater, Kamil Piątek, Paweł Barć, Tomek Ciuł, Adrian Pałys.

Przedsięwzięcie nie należała do łatwych, najwięcej pracy włożono w wyprofilowanie i przygotowanie terenu pod nasadzenia.  W sumie posadzono 44 rośliny ozdobne i wysypano ok. 3,5 t kamienia ozdobnego. Przycięto również okazałego cisa i uformowano żywotnika zachodniego.

Przez cały czas pogoda na szczęście dopisywała, a jesienne słońce zapewniało ostatnią tego roku opaleniznę. Uczniowie spotkali się z ogromną życzliwością zarówno ze strony urzędników Starostwa, jak i dyrekcji szkoły, zadbano o bardzo dobrą organizację pracy, a także  odpowiedniewarunki do odpoczynku.

Efekty pracy uczniów już można podziwiać przed budynkiem Starostwa, a będą one z każdym miesiącem coraz bardziej widoczne i okazałe.