Sukces uczennic w eliminacjach okręgowych XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

22 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach (woj. lubelskie) odbyły się eliminacje okręgowe XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w blokach: gastronomia, technologia żywności. W eliminacjach uczestniczyło 42 uczniów z woj. podkarpackiego i lubelskiego, w tym 3 uczennice Zespołu Szkół w Czudcu: Patrycja Rykała i Urszula Stanek z klasy III TŻ oraz Barbara Żyła z klasy IV TŻ.

Eliminacje okręgowe OWiUR obejmowały: test jednokrotnego wyboru (60 pytań) i 3 zadania praktyczne. Uczennice ZS w Czudcu uzyskały bardzo dobre wyniki, zajmując czołowe miejsca w rankingu. Najlepszy wynik osiągnęła Barbara Żyła, która w bloku gastronomia zajęła 3 miejsce i zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady, który odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Poznaniu. Patrycja Rykała uplasowała się w bloku technologia żywności na 8 pozycji , a Urszula Stanek na 11. Uczennicom i ich opiekunce mgr inż. Agnieszce Machowskiej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

owiur11.jpgzdj1.jpgzdj4.jpgzdj5.jpg