Warsztaty profilaktyczne dla uczniów i rodziców

Dzięki dobrej współpracy z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Gminy Czudec w dniu 16 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty profilaktyczne, tym razem dla uczniów klas II ZSZ i III TŻ oraz dla nauczycieli i rodziców przybyłych na szkolną wywiadówkę.

Zajęcia interaktywne przeprowadziła pani Anna Tokarska, pedagog resocjalizacji, trener z firmy szkoleniowej Progres z Rzeszowa.

Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości uczestników na temat procesu uzależnienia, jego faz i mechanizmów. Poruszona została tematyka uzależnień od środków psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych. Omówione zostało także zjawisko cyberprzemocy. Uczniowie mieli też okazję zweryfikować swoją wiedzę na temat środków psychoaktywnych, poznali fakty i mity dotyczące marihuany i dopalaczy. Prowadząca podkreślała niezwykle ważną rolę rodziny i szkoły jako miejsc kształtowania się podstawowych wartości młodego człowieka. Uczestnicy szkolenia wykazali się aktywną współpracą z prowadzącą.

IMG_0218.JPGIMG_0221.JPGIMG_0223.JPG