Światowy dzień liczby Pi w naszej szkole

Aby uczcić Światowy dzień liczby Pi w naszej szkole odbyły się w dniach 11.03-14.03.2015 różnorodne imprezy popularyzujące matematykę trochę inną niż na lekcjach.

Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielkami matematyki mgr Małgorzatą Baran i mgr Wiesławą Wójcik zbudowali piramidę Sierpińskiego oraz zrobili gazetkę przybliżającą historię liczby PI oraz ciekawostki o niej.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali także poczęstowani okolicznościowym pierniczkiem z namalowaną liczbą PI.

Odbyły się również liczne konkursy:

1. Konkurs indywidualny – kto zapamiętał najwięcej cyfr rozwinięcia liczby PI.

Zwycięzcą w tym konkursie został uczeń kl. III TŻ Łukasz Kusztyb , drugie miejsce uzyskał Krzysztof Stawarz z klasy III TB, a trzecie - Beata Modlisz , uczennica klasy IITŻ.

1. Konkurs klasowy –która klasa napisze najwięcej słów zaczynających się na PI .

Zwycięzcą została klasa III TŻ , drugie miejsce zajęła klasa IVTŻ, a trzecie miejsce klasa III LO.

1. Konkurs grupowy – rozwiązywanie ciekawych zadań matematycznych.

Zwycięzcą konkursu została klasa III TB (Mateusz Gawron, Krzysztof Stawarz, Maciej Oliwa), drugie miejsce zdobyła klasa II TŻ (Beata Modlisz , Patrycja Rykała, Aneta Pałys), III miejsce - klasa III LO (Rafał Kotwa, Natalia Wałek, Agnieszka Golik).

Zwycięzcom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajemnic królowej nauk!

DZIEN_PI_1.JPGDZIEN_PI_2.JPGDZIEN_PI_3.JPGDZIEN_PI_4.JPGDZIEN_PI_5.JPGDZIEN_PI_6.JPGDZIEN_PI_7.JPGDZIEN_PI_8.JPGDZIEN_PI_9.JPG