Jubileusz 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Czudcu

Uroczystości jubileuszowe w Liceum Ogólnokształcącym w Czudcu odbyły się 19 lutego w dniu patrona szkoły Mikołaja Kopernika. Rozpoczęła je uroczysta msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. proboszcza Antoniego Kocoła w kościele pw. Trójcy Świętej w Czudcu.

Następnie uczestnicy święta spotkali się na uroczystej akademii w Zespole Szkół w Czudcu. Gości i uczestników uroczystości powitała bardzo serdecznie dyrektor szkoły pani Marta Proksa. Pani dyrektor podkreśliła w swoim wystąpieniu znaczenie liceum w życiu społeczności lokalnej i ogromne zasługi pedagogów, którzy przez dziesięciolecia przekazywali młodzieży wiedzę, kształtowali umiejętności, wychowywali uczniów w duchu patriotyzmu, tolerancji i poszanowania godności drugiego człowieka.

Program artystyczny był opowieścią o historii szkoły poprzez przywołanie archiwalnych zdjęć i filmików z różnych ciekawych wydarzeń. Całość wzbogacały piosenki umiejętnie wplecione w komentarz osób prowadzących program.

Zaproszeni goście pogratulowali pani dyrektor pięknie przygotowanej uroczystości, całej społeczności szkolnej życzyli zadowolenia z wykonywanej pracy, wszelkiej pomyślności oraz wielu następnych radosnych jubileuszy.

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG